У Полтаві Cellovechno band зіграє з камерним оркестром: частину коштів спрямують на перевидання книги “Провінційний архітектор”


У Полтаві Cellovechno band зіграє з камерним оркестром: частину коштів спрямують на перевидання книги “Провінційний архітектор”

26 лютого у Полтавській обласній філармонії відбудеться концерт гурту Cellovechno band рази з камерним оркестром імені Дмитра Ахшарумова. Частину виручених коштів з продажу квитків спрямують на перевидання книги “Провінційний архітектор” про відомого полтавського архітектора Лева Вайнгорта.

Про унікальний симбіоз камерного оркестру та сучасного музичного гурту, а також перевидання книги розповіли на пресконференції в ОКІА “Новини Полтавщини” 18 лютого.

У Полтаві Cellovechno band зіграє з камерним оркестром: частину коштів спрямують на перевидання книги “Провінційний архітектор”, фото-1

“Для філармонії це буде експериментальний проєкт, який організовуємо вперше, але сподіваємось, матиме продовження. Він буде поєднувати різні стилі – класичний (камерний оркестр) та електронна акустична музика. Ми не обмежуємось одним концертом. Ми спрямовані як на створення позитивних емоцій, так і благодійність. Тому долучаємось до благодійних проєктів”, – розповів директор Полтавської обласної філармонії Олег Тищик.

Фронтмен гурту Cellovechno band Артем Кара зазначив, що музиканти створюють як авторські пісні, так і кавер на відомі хіти. Також гурт долучається і до благодійництва – є ідея створити фонд, який допомагатиме дітям, дитячим будинкам, або ж видання книг.

У Полтаві Cellovechno band зіграє з камерним оркестром: частину коштів спрямують на перевидання книги “Провінційний архітектор”, фото-2

“У нас є ідея – об’єднувати всіх музикантів, творчих людей в Полтаві, щоб просувати нашу культуру. Тому що саме на культурі має будуватись суспільство. Ми робимо акцент на благодійності, бо це один з ключових факторів, який має розвивати суспільство. Взагалі, у нас є ідея створити фонд. 10% коштів з наших концертів хочемо передавати в цей фонд, щоб потім допомагати перевидавати книги, дитячим будинкам тощо. Тому ми долучаємось до перевидання книги Бориса Тристанова “Провінційний архітектор”, – говорить Артем Кара.

Краєзнавець, укладач книги “Провінційний архітектор” Борис Тристанов розповів, що нова книга буде дещо відрізнятись від першого видання. Зокрема, на сторінках розповідатимуть про будівельників, інженерів, які працювали з Левом Вайнгортом.

У Полтаві Cellovechno band зіграє з камерним оркестром: частину коштів спрямують на перевидання книги “Провінційний архітектор”, фото-3

“Завжди співпрацюємо з камерним оркестром імені Дмитра Ахшарумова. У 2015-2016 роках музиканти брали участь у заходах в Корпусному парку, присвячених захисту Кадетського корпусу. Також оркестр взяв участь у святкуванні 105-ї річниці від дня народження Лева Вайнгорта. Ця книга буде дещо іншою, порівняно з першим виданням. Поряд з Левом Вайнгортом стоїть ціла плеяда архітекторів, інженерів, будівельників, які разом з ним відновлювали Полтаву. Дуже хочеться згадати ці імена. Лев Вайнгорт – це людина, яка відновлювала історичне обличчя Полтави, не маючи ані ресурсів, ні розуміння влади тощо”, – акцентував Борис Тристанов.

Разом з книгою створюють також і аудіокнигу. Робота над книгою триває. Поки що не говорять, коли очікується вихід в світ книги. Але точно варто чекати видання до відзначення 110-річчя від дня народження Лева Вайнгорта 27 листопада 2022 року.

До експериментального музичного проєкту приєднався спеціально запрошений гість, мультижанровий скрипаль, лауреат міжнародних конкурсів і лідер успішних музичних гуртів у США Костянтин Лукинюк.

У Полтаві Cellovechno band зіграє з камерним оркестром: частину коштів спрямують на перевидання книги “Провінційний архітектор”, фото-4

“Я вирішив долучитись до цього проєкту, тому що це новий, дещо американський підхід, до виступів. Я багато виступав в Америці, знаю, що людям подобається і на скільки люди цінують якісний продукт. Шанувальники чекають цього з нетерпінням. Тому що піти у філармонію на концерт – це відпочинок. Бо свято роблять дуже якісно. Я відразу погодився працювати з Cellovechno band. Якщо все вийде, то ми обов’язково поїдемо по Україні з цим туром. Моя мета – показати, як можна якісно зробити крутий продукт, щоб людям було цікаво”, – говорить Костянтин Лукинюк.

У Полтаві Cellovechno band зіграє з камерним оркестром: частину коштів спрямують на перевидання книги “Провінційний архітектор”, фото-5
У Полтаві Cellovechno band зіграє з камерним оркестром: частину коштів спрямують на перевидання книги “Провінційний архітектор”, фото-6

За матеріалами інтернет-видання “Новини Полтавщини”

Читайте також: «Онейроїд»: інтелектуальна музика, з енергетичним відбитком у душах людей

Источник: 0532.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *