5 помилок при оформленні позики

5 помилок при оформленні позики

Опинившись у складному фінансовому становищі, людина може зробити необдуманий вчинок. Так, намагаючись якнайшвидше знайти гроші, можна, не приділивши уваги умовам договору, взяти позику з величезною переплатою. Або ще гірше — закласти майно, а потім втратити його, не зумівши виплатити борг у строк. Ми розповімо про найпоширеніші помилки, яких припускаються позичальники при оформленні кредитів. Знаючи про них, ви не схибите і візьмете гроші на вигідних умовах.

1. Некоректна оцінка своїх можливостей
Вибираючи кредитора, мало хто проводить аналіз власної платоспроможності. І даремно. Переоцінюючи свої фінансові можливості, позичальники роблять помилку. Матеріальне становище може погіршитися будь-якої миті, і тоді не буде чим платити за кредитом. У цьому випадку сума, що належить до виплати кредитору, зростатиме як снігова куля — до відсотків за користування коштами почнуть додаватися пені та штрафи. Вибратися з такої боргової ями буде дуже складно.

Тому перш ніж розгдядати позики онлайн, необхідно провести аналіз своїх доходів за рік. Є сенс заздалегідь прорахувати, яку суму буде комфортно виділяти із сімейного бюджету на погашення боргу. Причому за таких підрахунків необхідно враховувати лише регулярні надходження: заробітну плату, пенсію, соцвиплати. Приймати рішення щодо оформлення позики слід, виходячи з отриманих результатів обчислень.

2. Вибір некоректного терміну кредиту
При оформленні кредиту важливо звертати увагу на термін, який видаються гроші. Чим він триваліший, тим більша переплата і водночас менший платіж. З погляду зручності внесення обов’язкових платежів, найкомфортнішими вважаються кредитні товари, оформлювані терміном до року. Найпопулярніший на сьогоднішній день варіант – кредити на 5 років. За такими продуктами ризики вийти на прострочення мінімальні.

Дуже часто позичальники припускаються помилки, погоджуючись на свідомо невигідні для себе умови. Термін кредитування слід обирати, виходячи із розміру платежу. Варто оцінити, як комфортно буде позичальнику вносити регулярні платежі. Якщо з’ясується, що виплати за кредитом чинитимуть сильний тиск на сімейний бюджет, варто розглянути варіант із більш тривалим терміном кредитування.

3. Бігле вивчення договору
Вивчення насиченого юридичними термінами тексту – нудне заняття. Тому дуже часто позичальники не приділяють належної уваги договору, швидко пробігаючи його поглядом. Не ознайомившись із умовами кредитування, вони роблять помилку.

Крім даних про термін, суму та ставку договір містить масу додаткової корисної інформації. Так, кредитор може включити пункт про обов’язкове оформлення страховки, а за відмову від покупки полісу передбачити штрафні санкції. Або відповідно до правил кредитування може стягуватися комісія за надання додаткових послуг, про що клієнт навіть не здогадуватиметься, доки не настане час платити за рахунками.

Щоб уникнути неприємностей, необхідно ретельно вивчати договори перед підписанням. Якщо щось незрозуміло, то ставити питання, з’ясовувати спірні моменти.

4. Небажання шукати вигідніші варіанти кредитування
Якщо дізнавшись про схвалення кредиту в одній фінансовій організації, позичальник відразу погоджується з пропозицією, то робить помилку. Завжди варто розглядати кілька альтернативних варіантів отримання коштів та вибирати з них найвигідніший. Причому порівнювати слід як ставки, а й додаткові умови видачі грошей. Це дозволить підібрати оптимальну пропозицію, що повністю відповідає запитам позичальника.

5. Ігнорування пропозицій мікрофінансових організацій
Існує думка, що МФО видають мікрокредити під високий відсоток. Тому в прагненні заощадити на переплаті деякі позичальники вважають за краще звертатися тільки до банків і роблять помилку.

Звернення до мікрофінансової компанії — гарне рішення, коли потрібна невелика сума на короткий термін. Зараз більшість МФО працюють строго відповідно до закону та пропонують своїм клієнтам гроші на вигідних умовах. Сьогодні можна навіть взяти безвідсотковий мікрокредит та добре заощадити на переплаті.

Продукти мікрофінансових компаній мають низку переваг: можливість онлайн-оформлення, швидкий розгляд заявки, високий відсоток схвалення, мінімальні вимоги до позичальника. МФО видають гроші на будь-які цілі без застави та поручителів, не запитуючи довідки з місця роботи. А це ще один плюс таких компаній.

Щоб не припуститися помилки при оформленні позики, важливо з усією відповідальністю підійти до процедури кредитування. Необдумані дії та поспіх тут будуть зайвими. Вибирати пропозицію з кредитування потрібно у спокійній обстановці, зважуючи всі за та проти. Варто тверезо оцінювати свої фінансові можливості та розглядати всі доступні варіанти отримання коштів. Це дозволить вирішити грошове питання на вигідних умовах, не припустившись помилки.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *