У Полтаві в День пам'яті жертв голодоморів провели ходу скорботи


У Полтаві в День пам'яті жертв голодоморів провели ходу скорботи (ФОТО)

27-го листопада у Полтаві вшановують пам’ять жертв голодоморів в Україні. О 16:00 полтавці приєднуються до всеукраїнської акції “Засвіти свічку”.

Біля театру імені Гоголя збираються кілька десятків містян, які запалюють свічки та лампадки.

Потім на імпровізованому екрані демонструють документальні фільми про геноцид українського народу.

Також у цей час неподалік від місця проведення акції збираються учасники скорботної ходи пам’яті.

– Ми не зможемо стати повноцінною нацією, якщо не будемо берегти пам’ять! – говорить депутат Полтавської обласної ради Микола Кульчинський на короткому мітингу, який відбувається на вулиці Соборності, неподалік від виходу із комплексу “Злато місто”. Він наголошує на важливості пошановування пам’яті українців, яких знищив жорстокий комуністичний режим.

Ходу пам’яті очолюють священнослужителі. До неї приєднуються близько сотні полтавців. Попереду двоє юнаків несуть дзвін, який періодично сповіщає тривожним гулом про те, що у місті пам’ятають про тисячі і тисячі душ, забраних під час страшних голодоморів.

Колона у супроводі працівників поліції проходить до Свято-Успенського собору. Там відбувається панахида, яку проводять священики на чолі із єпископом Федором. 

– Наслідки страшних голодоморів, коли були знищені мільйони українців, ми відчуваємо до сьогодні. І дуже важливо берегти у наших серцях пам’ять про них! – говорить єпископ у своїй промові.

Раніше ми опублікували спогади очевидців Голодомору 1932-33 років.

Бажаєте отримувати найважливіші новини Полтави у месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram

Источник: 0532.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *