На реставрацію Полтавського краєзнавчого музею витратять понад 116 млн гривень


На реставрацію Полтавського краєзнавчого музею витратять понад 116 млн гривень

У Полтавському краєзнавчому музеї імені В. Кричевського презентували проєкт відновлення Будинку Полтавського губернського земства, де розташовується музей. Реставрація проводиться за підтримки програми Президента України «Велике будівництво». На цей проєкт музею виділять 105 млн гривень із держбюджету та ще більше 11 млн гривень із обласного бюджету. Але поки це приблизний кошторис, адже заплановано виконати велику кількість реставраційних робіт.

На реставрацію Полтавського краєзнавчого музею витратять понад 116 млн гривень, фото-1

У презентації проєкту реставрації взяли участь голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов, його заступниця Катерина Рижеченко, директор музею Олександр Супруненко та його заступниця Катерина Бабіч.

На реставрацію Полтавського краєзнавчого музею витратять понад 116 млн гривень, фото-2

Мета цієї реставрації – це зупинити руйнацію будівлі, адже архітектурна пам’ятка знаходиться у занедбаному стані. Часткові реставраційні роботи у Краєзнавчому музеї востаннє проводилися у 2007 році, а повну реставрацію будівлі робили понад 60 років тому. Для оновлення музею залучать найкращих професіоналів. Серед них: майстри-реставратори, художники, архітектори, будівельники.

В першу чергу у музеї будуть відновлювати залу урочистостей та вестибюль. Наразі, у залі номер 22 уже ведуться ремонтні роботи:

«У залі урочистостей чимало роботи. Через велику кількість різних робіт для реставрації зали залучатимуть багато підрядників та майстрів, які працюють з різними матеріалами. Адже там і кераміка, і дерево, і порцеляна», – розповідає заступниця директора музею Катерина Бабіч.

На реставрацію Полтавського краєзнавчого музею витратять понад 116 млн гривень, фото-3
На реставрацію Полтавського краєзнавчого музею витратять понад 116 млн гривень, фото-4

Також, оновлення торкнеться всіх частин будівлі: виставкових залів, даху, цокольного поверху, блискавковідведення, сигналізації та встановлення підігріву скату даху.

Окрім цього, музей зроблять доступним для людей з інвалідністю:

«Однією із тем реставрації – є адаптація музею в інклюзивній сфері. Від самого входу музею і до третього поверху – все буде облаштовано для людей з інвалідністю. Зручний під’їзд, система пандусів, таблички шрифтом Брайля тощо», – розповідає заступниця директора музею Катерина Бабіч.

На реставрацію Полтавського краєзнавчого музею витратять понад 116 млн гривень, фото-5

Основною метою реставрації «перлини» Полтавщини є відновлення первинного вигляду Будинку Полтавського губернського земства, який називають «квіткою в камені». Фахівці відновлять оригінальні колони, авторський паркет, світильники, дерев’яні вікна з вітражами та втрачені керсони. За основу взяли проєкт та ескізи Василя Кричевського – архітектора будівлі. Також, команда реставраторів працює з іконографікою Йозефа Хмелевського 1908 року та із замальовками залів різних художників.

На реставрацію Полтавського краєзнавчого музею витратять понад 116 млн гривень, фото-6
На реставрацію Полтавського краєзнавчого музею витратять понад 116 млн гривень, фото-7
На реставрацію Полтавського краєзнавчого музею витратять понад 116 млн гривень, фото-8

«Від сьогодні у музеї розпочинаються реставраційні роботи «перлини» Полтавщини, нашого Полтавського Краєзнавчого музею. Ми розробляли проєкт досить довго, близько року. Наразі у цій будівлі чимало проблем: протікає дах, тріщини в стінах, погана підлога. Ми зараз маємо працювати над тим, щоб зберегти не тільки полтавську «перлину», а й об’єкт загальнодержавного значення», – зазначив Олег Синєгубов.

На реставрацію Полтавського краєзнавчого музею витратять понад 116 млн гривень, фото-9

Наразі приблизний термін реставраційних робіт складає один рік, але назвати точні дати ніхто не може.

Музей під час реставрації працюватиме.

Читайте також: Велике будівництво: Завершується реконструкція Полтавської філармонії

Источник: 0532.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *