Поради для щоденної гігієни ротової порожнини

Кожен хоче насолоджуватися перевагами найкращої гігієни порожнини рота: перлинно-білою посмішкою, свіжим подихом і здоровими рожевими яснами. Переконайтеся, що ваш рот залишається здоровим, відвідавши стоматолог Львів — і немає нічого кращого ніж відчуття скрипу, яке ви відчуваєте навколо рота після планового огляду та професійного чищення! Сподіваємося, ви відвідуєте свого стоматолога двічі на рік; але в перервах між відвідуваннями ви повинні підтримувати здоров’я ротової порожнини.

Щоб допомогти вам досягти цієї мети, ми підготували список речей, які ви можете робити вдома. Вони варіюються від простих повсякденних процедур (наприклад, використання правильної зубної щітки) до змін, які сприяють здоровому способу життя — наприклад, відмова від куріння. Взяті разом протягом усього життя, ці практики можуть допомогти кожному покращити своє здоров’я порожнини рота та отримати всі переваги, які це приносить: чудову посмішку та здоровіше тіло.

Поради для щоденної гігієни ротової порожнини

Користуйтеся правильною зубною щіткою

  • Це означає зубну щітку з м’якою щетиною, яка має досить малу головку, щоб зручно охоплювати рот, і ручку, яку легко тримати.
  • Якщо вам важко тримати звичайну щітку (наприклад, через артрит), ви можете подумати про придбання високоякісної електричної зубної щітки.
  • І не забувайте міняти щітку, коли щетина стає занадто м’якою або стирається — в середньому приблизно кожні три місяці.
  • Попросіть свого стоматолога або гігієніста продемонструвати, як саме використовувати вашу зубну щітку та будь-які інші гігієнічні засоби, щоб ви знали, що використовуєте їх ефективно для видалення біоплівки (бактеріального нальоту) і не завдаєте ніякої шкоди в цьому процесі.

Не чистіть зуби занадто сильно або занадто часто (більше двох разів на день)

Якщо чистити зуби двічі на день добре, то тричі на день краще… чи не так? Неправильно! Занадто часте чи занадто жорстке чищення щіткою може призвести до рецесії ясен і пошкодити поверхню коренів зубів, стираючи їх. Відкриті коріння можуть бути досить чутливими і піддаються більшому ризику загнивання. Ці поверхні також не покриті надтвердою емаллю, яка захищає коронки ваших зубів (частина над лінією ясен), і тому вони швидше зношуються. Щоб видалити затримані частинки їжі та бактеріальний наліт, не потрібно багато зусиль — перевага віддається більш м’яким і тривалим зусиллям (помірне чищення зубів протягом приблизно двох хвилин, вранці та ввечері). Якщо вам потрібно трохи освіжити рот, спробуйте з’їсти щось волокнисте, наприклад, яблуко, моркву або селеру.

Чистіть зуби ниткою принаймні раз на день

Це було сказано багато разів… і це все ще правда. Нитка — найкращий спосіб видалити наліт у місцях, куди ваша щітка просто не може дістатися: між зубами. Наліт, який не видаляється, призводить до карієсу та захворювань ясен. Тож ви можете побачити, куди це веде. Якщо вам потрібно освіжити техніку використання зубної нитки, подивіться деталі на цьому сайті, або просто попросіть свого стоматолога, але не нехтуйте цією важливою частиною гігієни порожнини рота. Ви готові лише на 50%, якщо просто почистите щіткою! І зубочистки, хоча й корисні, не виконують роботу, яку виконує нитка.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *