Облаштування пунктів незламності та відзначення 300-річчя з Дня народження Григорія Сковороди, - підсумки тижня від Дмитра ЛунінаОблаштування пунктів незламності та відзначення 300-річчя з Дня народження Григорія Сковороди, - підсумки тижня від Дмитра Луніна

Начальник Полтавської обласної військової адміністрації Дмитро Лунін традиційно підбив підсумки тижня, що минає.

По всій області запущена і працює мережа пунктів незламності. У них є тепло, вода, електроенергія. Цього тижня громади максимально забезпечували зручностями ці пункти. Крім того, до пунктів незламності додаються аптеки, магазини, АЗС і банки, які працюватимуть навіть під час довготривалих відключення світла, тепла, води.

«Продовжуємо підтримувати військових та переселенців. Днями разом із Федерацією роботодавців України та компанією «Астарта-Київ» підготували понад 2 тисячі наборів для переселенців, які проживають у Полтавській області. Всі продукти – вітчизняного виробництва: крупи, макарони, борошно, чай, м’ясні та рибні консерви, – розповів Дмитро Лунін. – Також разом із волонтерами передали нашим захисникам ще чотири автівки на передову – повнопривідні дизельні буси й позашляховики».

У Полтавській області не припиняється робота по удосконаленню надання медичної допомоги. Невдовзі у Полтаві запрацює перший лінійний прискорювач для лікування раку. Унікальність такого апарата в тому, що він опромінює будь-яку локалізацію пухлини, не вражаючи здорові тканини. Застосовувати його можна при різних видах онкозахворювань.

«А медики Полтавської обласної лікарні почали видаляти камені та пухлини сечовивідної системи за допомогою гольмієвого лазера. Апарат придбали за обласні кошти, – розповів Дмитро Лунін. – Операції відбуваються без відкритого хірургічного втручання та загальної анестезії, тому і реабілітація пацієнтів значно пришвидшується».

Цей тиждень також був багатим на культурні події. У Полтаві відбулася прем’єра фільму «Паїсій Величковський. Добротолюбіє. Наближення до суті». До дня пам’яті та з нагоди 300-річчя від дня народження преподобного Паїсія автори фільму показали, ким був видатний полтавець і чому це знакова постать для світового православ’я.

«3 грудня вся Україна відзначила 300-річчя з дня народження видатного українського філософа Григорія Сковороди. Нашого земляка, який народився в Чорнухах. За ініціативою Полтавської ОВА в Полтаві встановили паркову скульптуру Григорію Савичу, а наступного року на її місці буде бронзовий 3,5-метровий пам’ятник, – розповів Дмитро Лунін. – Крім того, ми випустили обласну марку, присвячену Сковороді, та провели наукову конференцію та панельні дискусії, присвячені творчості філософа. Такі заходи обов’язкові особливо в цей непростий час, тому що наша культура – це те, що ми зараз також захищаємо від ворога».

Источник: 0532.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *