У Полтаві почали збирати підписи до Володимира Зеленського: прохають президента допомогти із побудовою набережної на ВорскліУ Полтаві почали збирати підписи до Володимира Зеленського: прохають президента допомогти із побудовою набережної на Ворсклі
2-го вересня на межі між Полтавою та Терешками відбувається зустріч представників двох громад, у яких підіймають питання про створення набережної на річці Ворскла. У Терешківській громаді у цьому питанні пройшли вже певний шлях – розробили концепцію набережної. Про неї розповів голова ОТГ Віталій Турпітько. У концепції є дві човнові станції, одна із них – із елінгами (гаражами для човнів), яхт-клуб, велодоріжка, пішохідна доріжка, два пляжі, спортивні, дитячі майданчики, плавучий кафе-ресторан. Родзинка проекту – Бобровий або Козацький острів площею 8,5 гектар, на ньому – реконструйована Козацька Січ та мотузковий парк. Втілити усе це у життя у Терешках планують за рахунок інвесторів.

Втім, Віталій Турпітько згоджується, що спільно із Полтавою реалізувати проект набережної було б набагато легше і логічніше.
-        Наша територія примикає до Полтави. Звісно, нам простіше було б разом проводити комунікації. Якщо піде взаємодія із Полтавою, це буде просто унікальна рекреаційна зона, – зазначив Віталій Турпітько.

Втім, нинішній міський голова Полтави Олександр Мамай ідеєю побудови набережної поки що, м’яко кажучи, не запалився. А перший заступник міського голови Валерій Пархоменко заявив, що набережну не планують будувати, тому що на неї доведеться витратити близько 10 мільярдів гривень. А от депутати фракції «Слуги народу» у Полтавській міській раді продовжують вірити у реалістичність побудови набережної «від мосту до мосту».
-        Полтава повинна йти до того, щоб був сучасний Прирічковий парк і набережна, місце відпочинку для всіх містян, особливо для мешканців Левади та Подолу. Президент, коли приїздив минулого року, дивувався, що Полтава має річку, але не має набережної. Тоді нам донесли – зробіть проект, а ми гроші дамо на це. Зараз задача міської влади – зробити цей перший крок. І ми будемо добиватися, щоб це було зроблено, – говорить депутат Сергій Іващенко.

-        Наша мета – поєднати концепцію набережної зі сторони Терешок із набережною зі сторони Полтави, щоб це було єдиним простором для жителів обох громад і гостей. Ми за набережну від мосту до мосту. На останньому конгресі президент заявив про великий проект розвитку зелених зон – програму «Зелена країна». Великі територіальні громади отримають можливість збудувати або повністю реставрувати один парк. Ми зробимо все для того, щоб у Полтаві це став парк Прирічковий, – говорить новий голова фракції «Слуг народу» у міській раді Юрій Бражник.

-        Ми сьогодні ініціюємо збір підписів під зверненням до Президента України Володимира Зеленського, щоб він по цій програмі включив саме парк Прирічковий. Запрошуємо всі громадські організації, всіх мешканців підтримати цю петицію, – говорить представниця громадської організації «Прирічковий парк» Марина Гіль.

Підписи від громадськості буде збирати Марина Гіль, від підприємців, роботодавців – Олександр Дербеньов, від депутатів різних рівнів – Юрій Бражник. Потім усі разом підписи передадуть до Офісу президента України.
Нагадаємо, раніше ми розповідали, як виглядає прирічковий парк та набережна у Черкасах.
Стежте за найважливішими новинами Полтави у нашому Telegram
Джерело: 0532.ua

Источник: 0532.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *