У Полтаві пройшов Марш за права тваринУ Полтаві пройшов Марш за права тварин
5-го вересня у Корпусному парку Полтави збираються учасники Маршу за права тварин. Нагадаємо, сьогодні подібні Марші проходять по усій Україні. У Полтаві на ходу збираються понад сотню учасників. Деякі із полтавців приходять зі своїми тваринами – собаками чи котами.

– Абсолютно випадково побачив у соцмережах і одразу відгукнувся і приїхав. Питання захисту тварин, боротьба із догхантерами – це серйозні проблеми, тому я вийшов на сьогоднішній марш, – говорить полтавець Костянтин Васильєв.

На Марш чоловік приходить із чорним собакою на ім’я Віст. Знайшов його маленьким цуценям під час туристичної подорожі до Івано-Франківщини п’ять років тому.
– Думали, що буде маленька чорна собачка, а виросла ось така вівчарка! – посміхається чоловік.
Полтавка Людмила прийшла на Марш із кішкою, яку вдалося врятувати після опіків 70 відсотків шкіри.

У тварини немає однієї ніжки, але шерсть відросла і зараз кішечка вже у значно кращому стані. Жінка розповідає, що вдома у їх родини живе десять тварин.
Підтримали Марш і деякі депутати Полтавської міської ради. Так, депутатка від партії «За майбутнє» Маріанна Соліман розповіла, що вдома тримає собак, черепашку та рибок, а ходу підтримала, тому що досі існує низка проблем у суспільстві, які пов’язані із жорстоким ставленням до тварин.
– Такі марші потрібні, тому що, на жаль, іще є люди, які вважають, що є нормальним пристрелити чи приспати тварину. Шлях стерилізації набагато гуманніший. Щодо дослідів на тваринах під час виробництва косметики, я, як будь-яка жінка, проти. Це ж стосується одягу із натурального хутра. Я вважаю це пережитком і ми маємо відмовитися від цього, – говорить депутатка.
– Для мене болюча тема це використання дельфінів у дельфінаріях та самої дельфінотерапії як лікувального методу. Вже весь світ відходить від цього методу. Є інші способи – і терапія із собаками, і терапія із кіньми. Для мене важливе право тварини на нормальне природне середовище, – говорить депутатка міської ради від «Європейської солідарності» Юлія Костенко.

Коли люди (і тварини) збираються, слово бере організаторка маршу в Полтаві Людмила Хоменко. Дякує усім, хто прийшов, і нагадує вимоги Всеукраїнського маршу за права тварин.

Нагадаємо їх і ми:
– Заборона використання тварин у цирках і дельфінаріях.
– Заборона експлуатації тварин для жебракування і фотопослуг.
– Заборона створення і функціонування притравочних станцій.
– Відмова від використання живих тварин для тестування косметики, парфумерії та ін.
– Розвиток реабілітації тварин і центрів утримання тварин, що постраждали від людини та її діяльності.
– Заборона хутрових ферм.
– Сприяння припиненню діяльності живодерів-догхантерів.
– Припинення програм масового вбивства безпритульних тварин у містах України. – Внесення диких тварин природного ареалу України, що знаходяться на межі зникнення, до Червоної книги України.
– Чітке визначення права власності на тварину та позбавлення такого права в результаті жорстокого поводження для забезпечення відповідальності власників.-  Сприяння створенню зоополіції та запровадження в Україні дієвої системи контролю і покарання за жорстоке поводження з тваринами.
Під час промови організаторки учасники акції тримають у руках плакати із зверненнями та вимогами.

Після цього учасники Маршу вишиковуються у колону і проходять ходою вулицями Полтави. Попереду несуть плакати із написами «Полтава – за гуманність» та «Захист слабких – справа сильних». 

Також деякі учасники маршу тримають у руках власноруч намальовані або надруковані плакати із різними написами: «Живодерів за ґрати», «Дельфінотерапія – шахрайство і знущання із тварин», «Контактні зоопарки – пекло для тварин», «Вимагаємо заборони притравочних станцій», «Тварини – не наша власність» та інші. 
Під час руху колони зустрічні полтавці зупиняються, аби дізнатися про мету маршу та послухати вимоги його учасників, а, отже, головної мети акції – привернення уваги суспільства до проблеми поводження із тваринами – все ж таки досягнули.

Нагадаємо, перший марш за права тварин пройшов у Полтаві у 2019-му році. Тоді на вулиці міста вийшли близько сотні людей.
Бажаєте отримувати найважливіші новини Полтави та області у месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram
Джерело: 0532.ua

Источник: 0532.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *